İstanbul Experimental Sunar: “PASSAGE BY NIGHT”

İstanbul Experimental sizi Fitaş Pasajında aşk, gözyaşı ve sevinç çığlıklarıyla dolu karnavalesk bir geceye davet ediyor!
“Silindir şapkaları, uzun siyah frakları” ile sahneye çıkar, “topuklu çizmeler, vücudu saran deri pantolon, ceket ve montgomerler giyerlerdi.” 
60’lardan beri Beyoğlu’nun seyir kültürünün yapı taşlarından biri olan Fitaş Pasajı, sinema gösterimlerinin yanı sıra “Sinema Konserleri” serisi ile İstanbul’un underground müzik performanslarının kalbinin attığı mekan olarak tanınır. 70’lerde Moğollar’ın ilk solo konserini verdiği, Erkin Koray’ın sahne aldığı, 80’lerde ise, Exorcist Child, Egzotik Band ve Metafor gibi genç sanatçılara ev sahipliği yapan Pasaj, İstanbul’un kültür-sanat hafızasında unutulmaz izler bırakmıştır. 
İstanbul Experimental küratörlüğünde düzenlenen Passage by Night ile 14 Haziran 18.00’da kapılarını yeniden açan Pasaj sinema, müzik, dans ve performanslarla geceyi sabaha bağlamak ve  koridorlardan taşarak sokağa yayılmak için sizi davet ediyor!
18:00’da Eren Şenkardeş’in müzikleriyle başlayacak etkinlik, Sürreal sinemanın psiko-büyücüsü Alejandro Jodorowsky’nin unutulmaz filmi Sante Sangre ve queer sinemanın en grotesk örneklerinden John Waters’ın absürd kara komedisi Pink Flamingos gösterimleriyle devam edecek. Gösterim aralarında Kiki ggNash, Gizem Topal ve Kabile Sirk Ekibi’nin sürpriz performansları tanık olacağız. Gösterimler gece boyunca devam ederken de Pasaj’ın -2 katında yer alan Arcade’de Q-BRA, Age Reform, Braderin ve Dj S1ck S0ck’un müzikleriyle sabaha dek dans edeceğiz. 

KAT 3 (SİNEMA SALONU)
18:00: Eren Şenkardeş (DJ Performans) 
19:00 Santa Sangre, yön: Alejandro Jodorowsky (Film Gösterimi) 
21:30 Pink Flamingos, yön: John Waters (Film Gösterimi) 
00:15 Santa Sangre, yön: Alejandro Jodorowsky (Film Gösterimi) 
02:45 Pink Flamingos, yön: John Waters (Film Gösterimi) 
KAT -2 (ARCADE SALONU)
00:00-01:30 Q-BRA (DJ Performans) 
01:30-03:00 Age Reform (DJ Performans) 
03:00-04:00 Braderin (DJ Performans) 
03:00-05:00 Dj S1ck S0ck (DJ Performans) 
Back to Top